Jesteś tutaj: zdrofix.pl > Różne rodzaje diet > Dieta owocowo-warzywna

Dieta owocowo-warzywna

Kiedy chcemy połączyć ze sobą odchudzanie oraz oczyszczanie organizmu, dobrze jest zastosować dietę warzywno owocową. Dieta owocowo-warzywna Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto kocha owoce, ma problem z zrzuceniem kilku kilogramów i jednocześnie chce ustabilizować swój poziom cholesterolu czy tłuszczu we krwi, a także pozbyć się różnego rodzaju toksyn z organizmu.
Dieta owocowo-warzywna polega przede wszystkim na spożywaniu niezliczonej ilości warzyw i owoców. Może trwać do 2 do 6 tygodni. Nie wskazane jest przedłużanie jej, bowiem przez swój brak protein i białka spożywanie samych owoców może doprowadzić do uszczerbku na naszym zdrowiu.
Dieta owocowo-warzywna zakłada spożywanie owoców i warzyw. Mogą one być przygotowywane w różnej formie, w zależności od upodobań. W ten sposób tworzymy nasz konkretny jadłospis. Dieta owocowo-warzywna Trzeba jednak pamiętać, aby nie dodawać do owocowych czy warzywnych potraw soli, cukru, oleju czy majonezu, bądź innych sosów. Jedyne przyprawy jakimi można ubogacać nasze dania, to zioła i zielenina różnego rodzaju. Oprócz tego, dietę dobrze jest dopełniać poprzez picie herbat ziołowych, rozcieńczonych soków warzywnych i owocowych, oraz zwykłej wody mineralnej.
Taka kuracja owocowo-warzywna przyczynia się przede wszystkim do utraty wagi. Jednak posiada również inne właściwości: łagodzi choroby skórne, obniża ciśnienie krwi, czy chociażby zmniejsza poziom cukru i cholesterolu we krwi. Dieta owocowo-warzywna Mimo że stosowanie tej diety wydaje się być proste, to dobrze jest zasięgnąć konsultacji u lekarza bądź chociażby dietetyka, który pomoże nam idealnie dobrać owoce czy warzywa pasujące dla naszego organizmu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.