Jesteś tutaj: zdrofix.pl > Różne rodzaje diet > Dieta South Beach

Dieta South Beach

Czy dieta musi się kojarzyć z unikaniem jedzenia i nieustannym poczuciem głodu? Dieta South Beach Nie, jeśli zdecydujemy się na dietę South Beach, zwaną inaczej dietą plaż południa, stworzoną i opracowaną przez jednego z amerykańskich kardiologów. Zauważył on bowiem, że aby schudnąć wcale nie musimy ograniczać w dużym stopniu spożywanych posiłków czy liczyć kalorii. Wystarczy po prostu spożywać produktu bogate w węglowodany złożone, w nienasycone tłuszcze i białka.
Cała dieta składa się z trzech faz. Dieta South Beach W pierwszej z nich zalecane jest pozbyć się z dziennego jadłospisu napojó kofeinowych takich jak coca-cola, kawa czy mocna herbata. Może to doprowadzić do tego, że pierwszy tydzień diety będzie nieznośny, a my będziemy czuć się ospali i nieustannie zmęczeni. Dobrze jest też wyeliminować w tej pierwszej grupie wszelkie owoce, które są pełne łatwo przyswajalnych cukrów prostych. Do spożywania owoców jednak wracamy w fazie drugiej, która to stanowi stopniowe wprowadzanie węglowodanów do jadłospisu. Można sobie również pozwolić na to, aby zjeść nieco pieczywa i słodyczy.
Trzeci etap to etap finalny, jednak z powodzeniem można stosować go do końca życia. Etap trzeci ogranicza się bowiem do tego, aby postarać się w utrzymaniu danej wagi, która uzyskaliśmy dzięki fazie pierwszej i drugiej. Dieta South Beach Ewentualnie, kiedy dojdzie do jakiegoś naruszenia zasad etapu, dobrze jest rozpocząć od pierwszej, albo drugiej fazy, aby ciągłość diety była w miarę regularna.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.