Jesteś tutaj: zdrofix.pl > Napoje w zdrowym odżywianiu > Ile alkohol ma kalorii?

Ile alkohol ma kalorii?

Mimo że wygląda całkiem niewinnie, to jednak może zdziałać cuda jeśli chodzi o nagłe przybranie na wadze, czy zwiększenie optyczne w okolicach bioder czy brzucha. Ile alkohol ma kalorii? Alkohol, bo o nim mowa, jego wpływ nie jest wcale tak niezauważalny, jak mogłoby się wydawać. Kaloryczność napojów procentowych stoi na bardzo wysokim poziomie i jest możliwe tuczenie za pośrednictwem alkoholu. Wystarczy chociażby spojrzeć na mięśnie piwne miłośników jednego, czy dwóch browarków dziennie.

Jak wynika z badań, 1 mililitr spirytusu, to ok. 7 kalorii. Gdyby to zestawić z cukrem czy białkiem, to jeden gram danego produktu, to w tym przypadku o 3 kalorie mniej. Takie zestawienie daje do myślenia. Zwłaszcza, że te 7 kalorii, które zawierają się w alkoholu, to nie żadne odżywcze składniki użyźniające nasz organizm, ale raczej puste kalorie, które chcąc nie chcąc odkładają się w miejscach strategicznych, jak nasze biodra, uda, czy brzuch. Ile alkohol ma kalorii? W dodatku ciężko jest się pozbyć tych alkoholowych pozostałości.

Na imprezach bardzo często nie żałujemy sobie alkoholu i popijamy go dość sporo, aby w ten sposób wprawić się w szampański nastrój. Jednak nie myślimy w tym momencie nad tym ile kalorii ma wypijany przez nas kolejny drink. Nie wspominając już o liczeniu ich, aby później chociaż wiedzieć ile zbytecznych, pustych kalorii trafiło do naszego organizmu.

Ze wszystkim trzeba uważać, mimo że wszystko jest dla ludzi. Jeśli zależy nam na tym, aby mieć piękną sylwetkę, to zdecydowanie lepiej wpłynie na nasz nastrój kilka kostek czekolady, niż kieliszek wódki. Ile alkohol ma kalorii? W ten sposób poprawimy sobie nastrój i zadbamy zachowawczo o naszą zgrabną figurę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.