Jesteś tutaj: zdrofix.pl > Napoje w zdrowym odżywianiu > Kompot idealnym dodatkiem do obiadu

Kompot idealnym dodatkiem do obiadu

Obiad to podstawowy posiłek dnia. Kompot idealnym dodatkiem do obiadu Kiedy zjemy już wszystko, kiedy nasz żołądek poczuje się usatysfakcjonowany i pełny, jednocześnie głód zostanie ugaszony, to czujemy się niesamowicie pełni, ociężali, ospali i zamiast spodziewanego kopa energii po uzupełnieniu wartości odżywczych dopada nas raczej faza, która pcha nas do łóżka. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim, po obiedzie, trzeba wypić kompot.
Zapewne każdy z nas pamięta z dzieciństwa obiady, które przygotowywała mama i które były nie tylko pożywne, nie tylko pyszne, ale także ich nieodłącznym elementem był zawsze kompot. Wszystko przez to, że nasza mama zapewne wiedziała, że aby w brzuszku dziecka wszystko odpowiednio się poukładało, trzeba temu nieco pomóc i zasilić go kompotem, czy chociażby sokiem owocowym. Kompot idealnym dodatkiem do obiadu Dlaczego spożywanie płynów po obiedzie jest takie ważne?
Przede wszystkim, im więcej wypijemy, tym mniej zjemy i tym mniej ociężali będziemy się czuć. Dlatego dobrze jest popijać każdy posiłek, czy nawet każde kilka kęsów, aby wszystko się odpowiednio układało w naszym żołądku, aby w odpowiednim momencie zmusić nas do zaprzestanie pakowania do siebie wszystkiego, co złapiemy w ręce.
Napoje po posiłku wyrównują poziom soków trawiennych oraz pobudzają odpowiednie gruczoły do produkcji enzymów, które z kolei regulują naszą przemianę materii i pomagają w trawieniu. Im lepiej pobudzone te gruczoły będziemy mieć, tym nasz organizm będzie zadowolony. Kompot idealnym dodatkiem do obiadu Dlatego warto dopilnować, aby kompot obecny przy obiedzie był zawsze i aby nasz organizm mógł dzięki niemu na nowo odżywać.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.