Jesteś tutaj: zdrofix.pl > Napoje w zdrowym odżywianiu > Napoje alkoholowe

Napoje alkoholowe

Do posiłków z reguły potrzebujemy jakichś napojów, które nie tylko ostudzą i ugaszą nasze pragnienie, ale również ułatwią nieco trawienie. Napoje alkoholowe To logiczne, że im więcej wody, tym mniej potrzebujemy jedzenia, zaś nasz żołądek może w spokoju poradzić sobie z zaserwowanym przez nas posiłkiem. Woda jest potrzebna człowiekowi do życia również w kwestiach pokarmowych. Co w takim razie jeśli chodzi o napoje alkoholowe? Czy mimo że są one dość kaloryczne, warto je spożywać do posiłków?
Oprócz swoich charakterystycznych, odurzających właściwości alkohol posiada zbawienne skutki dla naszego trawienia. Jednak trzeba pamiętać, że alkohol posiada właściwości zdrowotne, tylko i wyłącznie jeśli jest dawkowany w odpowiednich ilościach. Napoje alkoholowe Z niczym nie należy przesadzać, zaś aby poprawić swoje zdrowie, wystarczy kieliszek koniaku co dwa dni.
Na trawienie idealnie wpływa wino. Dlatego też, w niektórych europejskich krajach wino jest podawane do posiłków, aby spożywającemu następnie lepiej się trawiło. Chodzi tutaj oczywiście o wino wytrawne, lub pół wytrawne. Z tego samego powodu wino jest często dodawane do potraw jako jeden ze składników, wspomagających nie tylko smak, ale i żołądek w kwestiach trawienia.
Na apetyt natomiast świetnie wpływa piwo. Dzięki swoim właściwością i dzięki zawartości chmielu ułatwia trawienie i sprawia, że organizm wydaje się być lżejszy. Pobudza to soki żołądkowe to wydajniejszej pracy, dzięki czemu mamy ochotę coś przekąsić. Napoje alkoholowe Dlatego dobrze jest do obiadu wypić jedno piwo, aby trawienie okazało się sprawniejsze i mniej uciążliwe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.