Jesteś tutaj: zdrofix.pl > Warzywa i owoce > Produkty bogate w witaminy

Produkty bogate w witaminy

Jak powszechnie wiadomo, witaminy są niesamowicie potrzebne naszemu organizmowi, bowiem warunkują przebieg procesów życiowych i stanowią podstawowe zapotrzebowanie naszego organizmu w kwestii trawienia. Produkty bogate w witaminy Ich niedobór może prowadzić do różnego rodzaju szkód dla naszego zdrowia, zaś przesyt również prowadzi do różnego rodzaju problemów. Dobrze jest zatem odpowiednio zaplanować swoje posiłki, aby witamin było w naszym organizmie w sam raz.
Podstawowymi witaminami jakie odpowiadają za naszą przemianę materii są na pewno witaminy z grupy B, czyli: B1 – tiamina, B2 – ryboflawina i B6 – pirydoksyna. Odpowiadają one za przemianą cukrów, rozkład białek oraz w przemianie utleniania i redukcji. Warto więc wzbogacić swoją dietę o produkty, które w naturalny sposób zawierają te witaminy.
Witaminę B1 zawierają przede wszystkim świeży groch. Produkty bogate w witaminy Warto więc wprowadzić go do swojej diety. Oprócz tego dużo tej witaminy znajduje się w pełnoziarnistym chlebie, oraz takich produktach jak kasza gryczana, ziarna soi, płatki owsiane, czy kasza jaglana.
Jeśli chodzi o witaminę B2, to głównym produktem, który ją zawiera są przede wszystkim różnorakie rodzaje ryb. Do tego warto zauważyć, że witamina B2 znajduje się w mięsie, a także w mleku czy różnego rodzaju twarożków, czy serków białych. Również jajka są bogate w tę witaminę, zaś warzywem, w którym jej pełno jest rzepa.
Witamina B6 to główny składnik takich produktów jak drożdże piwne, różnego rodzaju suszone warzywa, produkty zbożowe, ryby, mięso, jajka, ziemniaki, kapusta, marchew, ziarna fasoli, czy suchy groch. Produkty bogate w witaminy Wybór jest duży, dlatego każdy znajdzie coś, co zasmakuje właśnie jemu i będzie odpowiadało jego diecie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.