Jesteś tutaj: zdrofix.pl > Warzywa i owoce > Sałatka owocowa możliwością na deser

Sałatka owocowa możliwością na deser

Wiadomą rzeczą jest, że po sytym i pożywnym obiedzie, każdy niemal ma ochotę na coś słodkiego. Sałatka owocowa możliwością na deser Deser bowiem to nieodłączna część każdego obiadu, zaś po posiłku dobrze jest przekąsić coś bogatego w cukry. Jednak dobrze jest dopilnować, aby nie były to tylko puste kalorie, które spowodują nagromadzanie się tłuszczu w nieodpowiednich miejscach. Dlatego, jeśli chcemy przygotować dla siebie dobry deser, który będzie nie tylko słodkim smakołykiem, ale także bombą odżywczą, to najlepiej przygotować sobie sałatkę owocową.
Połączenie owoców może tutaj być różnorodne i w zasadzie stanowić każdy owoc jaki tylko sobie wymyślimy. Dlatego można tutaj dowoli eksperymentować, aby stworzyć coś, co będzie cieszyło zarówno nasze podniebienie, jak i nasz organizm, który zadowolony z dostarczenia witamin i minerałów, będzie pracował o wiele sprawniej.
Najlepszymi owocami do sałatki owocowej na pewno są jabłka, cytrusy, kiwi oraz coś słodszego, czyli np. banan. Sałatka owocowa możliwością na deser Są to bardzo podstawowe owoce, które możemy wykorzystać w przygotowaniu naszej sałatki, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w coś dodatkowego. Świetnie sprawdzają się maliny, czy borówki, albo truskawki. Jednak wiadomo, że takie owoce mamy dostępne, na jakie aktualnie jest sezon, więc np. w zimie ciężko będzie zdobyć świeże truskawki, dlatego pozostają nam tylko te mrożone. Jednak wiadomo, że zawsze lepiej smakują nam świeże owoce, które prosto co zerwaliśmy z krzaczka czy drzewa.
Sałatki owocowe można oczywiście urozmaicać według uznania. Można więc dodawać do nich orzechy, migdały, czy rodzynki, albo po prostu udekorować bitą śmietaną i kawałkami czekolady. Sałatka owocowa możliwością na deser Jednak warto pamiętać, że owoce niezależnie od formy przygotowania, na pewno zawsze smakują wyśmienicie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.