Jesteś tutaj: zdrofix.pl > Napoje w zdrowym odżywianiu > Soki i przeciery warzywne zamiast zupy

Soki i przeciery warzywne zamiast zupy

Zupy są świetnym rozwiązaniem na pierwsze danie do obiadu. Soki i przeciery warzywne zamiast zupy Zabijają pierwszy głód, oraz ich konsystencja świetnie koi pragnienie. Do tego zawierają sporo różnego rodzaju witamin i minerałów, a co za tym idzie, wpływają świetnie na nasz układ pokarmowy i cały organizm. Jednak zupy, to nie jedyna możliwość dla kogoś, kto ma ochotę na jakąś przekąskę przed obiadem. Również płynną formę mają soki i przeciery warzywne, które z powodzeniem można wykorzystać jako pierwsze danie obiadowe i zastąpić nim zupę. Będzie to na pewno świetne rozwiązanie dla każdego, komu zupki się już przejadły.
Soki możemy praktycznie zrobić z każdego warzywa. Jednak dobrze jest skupić się tutaj na czymś z miąższem, albo po prostu zrobić z danego warzywa przecier. Idealnie w tej roli sprawdzają się pomidory, czy ogórki. Soki i przeciery warzywne zamiast zupy Sok z ogórków, zwłaszcza kiszonych, wpływa świetnie na nasz układ pokarmowy i pomaga w utrzymaniu stałej wagi ciała. Do tego dochodzą różnego rodzaju przeciery, np. z pora, z cebuli, z ziemniaków, czy chociażby z mieszanki warzywnej, która tak samo świetnie sprawdza się zarówno w formie zupy, jak i soku czy przecieru. Możemy wtedy sobie dogodzić i zjeść coś, co będzie nie tylko pyszne, ale będzie stanowiło prawdziwą, witaminową bombę.
Soki i przeciery warzywne oczywiście można traktować również jako dodatek. Soki i przeciery warzywne zamiast zupy Jednak trzeba pamiętać o tym, by zbilansować tego typu sokową dietę i od czasu do czasu do stołu dopuścić tradycyjnego schabowego, czy chociażby mielonego, który świetnie dopełni ilość brakujących kalorii.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.